BAŞKAN

 

 

Elif KÖSE

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKANI / MİMAR

1970 yılında Karabük’te doğdu. Karabük Demir Çelik Fabrikasından emekli işçi bir baba ile ev hanımı bir annenin 3 çocuğundan biri olan Elif Köse, İlk, orta ve lise eğitimini 5000 Evlerde, Üniversite Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde tamamladı. 1 yıl Safranbolu Lisesinde vekil öğretmenlik yaptıktan sonra Mimarlık mesleğine başladı.

1993 yılından bu yana serbest olarak Safranbolu’da mimarlık faaliyetlerini ( mimari proje, restorasyon, şantiye şefliği, proje kontrollükleri ) yürütmekte. Mimarlık faaliyetlerinin yanı sıra Mimarlar Odasında yaklaşık 10 yıl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

2003 yılından bu güne kadar çeşitli değerleme firmalarının çözüm ortağı olarak değerleme uzmanlığı yaptı. Ayrıca, Karabük Üniversitesi Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümünde 5 yıl Mimari Proje Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.

2015 yılından bu yana Cumhuriyet Halk Partisi Safranbolu İlçe Başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Bu süreçte doğa ve çevre komisyonu ile insan hakları komisyonlarında çalışmaları oldu.

2018 yılı Eylül ayında Cumhuriyet Halk Partisi Safranbolu İlçe Başkanı olarak görev yapan Elif Köse, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen Yerel Seçimlerde Safranbolu Belediye Başkanı olarak seçildi. Köse, bir kız çocuğu annesi.  


KURUMSAL