Aranacak kelimeleri giriniz:

Zafer Bayramı Törenlerle Kutlandı

Kayıt Tarihi : 30 Ağustos 2017 Bu haber 431 defa okundu

30 Ağustos Zafer Bayramı 95. Yılında Korumanın Başkenti Safranbolu'da da Tüm Yurtta Olduğu Gibi Törenlerle Kutlandı.
 
Kaymakamlık Makamında Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer'in Safranbolu Protokolünün Bayramlarını kutlaması ile başlayan törenler Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında devam etti.
 
Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında tüm protokolün hazır bulunduğu tören Saygı Duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
 
Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer'in Atatürk Anıtına çelenk sunması ve vatandaşlar ile öğrencilerin bayramlarını kutlamasının ardından Garnizon Komutani Askerlik Şubesi Baskani Asteğmen 
Mahmut Mert Kobaner günün anlam ve önemini anlatan konusmasında, "Tarihimiz, anılmaya ve kutlanmaya değer birçok olayla ve başarılarla doludur. Hiç şüphesiz bunlardan en önemlilerinden birisi de Yüce Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirmiş olduğu Kurtuluş Savaşıdır. İşte bugün, bütün dünyanın geçilmez dediği, düşman tahkimatının Ulu Önder Mustafa Kemal komutasındaki kahraman Türk Ordusu tarafından kısa sürede parçalanarak, düşmanın imha edildiği mukaddes bağımsızlık mücadelesinin 95. Yıldönümünü kutlamaktayız. Bu kutsal ve tarihi gün vesilesi ile Ulusça başta Büyük Önder Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere, İstiklal Harbinde Yirdunu, Milletini, namusunu savunurken Kore'de, Kıbrıs'ta ve Dünyanın dört bir yanında Bayrağımız dalgalandırırken; terör belasını bertaraf etmek için bedenini kurşunlara siper ederken hainlere karşı bağımsızlık mücadelesi verirken Şehadet Mertebesine ulaşan tüm sivil ve asker şehitlerimizi rahmetle, gazilerimiz şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde birkez daha saygıyla eğiliyoruz. Ne Mutlu Türküm Diyene" dedi.
 
Konuşmanın ardından öğrencilerin 30 Ağustos Zafer Bayramını anlatan şiirleri okuması ile törenler son buldu.


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi