Safranbolu Sakini


Hava Durumu


Kuruluş Yılı


Dekar Safran Tarımı

E-BELEDİYE

Belediyemizin E-Belediye sayfasına ulaşmak ve sorgulama yapmak için tıklayınız

BEYAZ MASA

Belediyemize olan taleplerinizi beyaz masa formunu doldurarak bize ulaştırın

CANLI DESTEK

09:00 – 18:00 saatleri arasında canlı destek hizmetinden yararlanabilirsiniz

AMACIMIZ

“Adının bile bir marka olduğu, Osmanlıdan günümüze bozulmadan gelebilen ve ülkemizin nadide kentlerinden birisi olan Safranbolu’ya hizmet etmek, Safranbolu’yu gelecek nesillere geçmişten adığımız gibi emanet etmek ve daha yaşanılır bir kent haline getirmek için çalışmaktır”...

Dr. Fatih Ürkmezer Belediye Başkanı

Ürkmezer Asfalt Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr.Fatih Ürkmezer,  Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Gökhan Kara ve Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Celal Cingöz ile birlikte asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi alan Kaymakam Ürkmezer; “Geçtiğimiz günlerde tamamlanan Yazıköy’ü Safranbolu – Kastamonu yoluna bağlayan yol çalışması ile Yazıköy’ün bu sıkıntısını Safranbolu Belediyesi olarak çözmüş olduk.

Vatandaşlarımızda yapılan hizmetten dolayı memnun olduklarını söylediler, biz hem Belediye hem de Kaymakamlık olarak merkez ve köylerimiz için hizmetin en iyisini yapmak için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Ürkmezer daha sonra Konarı-Sırçalı-Değirmencik-Yolbaşı ve Alören grup yoluna yapılan 7km lik asfalt çalışmasında incelemede bulundu.

Safranbolu Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak 2018 yılında toplamda 16.5km sıcak asfalt (BSK) yaptıklarını söyleyen Ürkmezer; 2018 yılı KÖYDES programlarında yer alan bütün yollarımızın çalışmasını tamamladık, kış mevsimi gelmeden vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyorum, köylerimizde ki çalışmalarımızı incelemeye ve talepleri dinlemeye devam edeceğiz.” Dedi ve çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Ürkmezer,’ Vatanımızı Severken Çöpü De Yere Atmamamız Gerekir’

Müzekent Motosiklet Kulübü ve Denge Tekeri Bisiklet Kolektifi Safranbolu Belediyesinin katkıları ile Sarı Çiçekte temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Sarı Çiçek bölgesinde gün boyunca doğaya atılan çöpleri toplayan Motor ve Bisiklet tutkunları topladıkları çöpleri Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında teşhir ederek doğanın kirletilmemesi için mesaj verdiler. Konu ile ilgili konuşan Müzekent Motosiklet Kulübü Başkanı Celil Özdemir, şehrimizin, ülkemizin akciğerleri olan doğamızı temizlemeye çalıştık.

Keşke böyle bir durumla karşılaşmasa idik.  Piknik yapanlardan çöplerini geride bırakmamalarını, doğaya atmamalarını rica ediyor,  doğayı kanser etmeyelim diyorum.  Bu gün gerçekleştirdiğimiz doğadan çöp toplama etkinliğimize verdiği katkılardan dolayı Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sayın Dr. Fatih Ürkmezer’e de ayrıca teşekkür ediyorum ” diye konuştu. Amaçlarının çevremizi temiz tutmak ve konu ile ilgili bilinç oluşturmak olduğunu söyleyen Denge Tekeri Bisiklet Kolektifi Başkanı Emre Yener; “ Elimizden geldiği kadar bu tür projelere devam edeceğiz.

Duyarlılıklarından dolayı Müzekent Motosiklet Kulübüne ve Safranbolu Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte bu tür etkinliklere devam edeceklerini ifade eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ise; “ Ne yazık ki aynı şeyi bizler Safranbolu içerisinde de yaşıyoruz. Temizlik ekiplerimiz bütün gün temizliyor ancak temizlenen yerde ertesi gün ne yazık ki yine çöp görüyoruz. Maalesef, izmaritten, teneke kutulara, çekirdek kabuğundan poşetlere kadar pek çok şeyi yere atıyoruz. Bununla birlikte ormanlara giden yolların kenarlarına hafriyat atılıyor. Bunları yapmamamız lazım” dedi.

Vatanımızı Severken Çöpü De Yere Atmamamız Gerekir.

Hepimizin Vatanını Sevdiğini dile getiren Ürkmezer; “ Vatanımızı severken çöpü de yere atmamamız gerekir. Bizler Safranbolu Belediyesi olarak İl Özel İdaremiz ile birlikte Tokatlı Kanyonu, Sırçalı, Konarı’da da temizlik çalışmalarını sürdürüyoruz.

Benim vatandaşlarımızdan ricam piknik için gittiğimiz yerlerden piknik dönüşü çöplerini geri getirmeleri. Akciğerlerimiz olan doğayı ve bizlere miras olan Safranbolu’yu temiz tutmak hepimizin görevi” diye konuştu.

Etkinlik sonrası Müzekent Motosiklet Kulübü ve Denge Tekeri Bisiklet Kolektifi üyelerine teşekkür eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer bir daha doğaya çöp atılmaması dileğinde bulunarak her iki kulüp üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

İtfaiye Müdürlüğünden Off Road Gözetmenlerine Uygulamalı Eğitim

27 – 28 Ekimde Karabük üniversitesinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Off Road Şampiyonası 6. Yarış Karabük’e hazırlanan Otomobil Sporları Gözcü ve Gözetmenlere Safranbolu Belediyesi itfaiye Müdürlüğü yeni binasında teorik ve pratik eğitim verildi.

Yıl içerisinde kamu kurumları ve okullar gibi daha pek çok alana çeşitli eğitimler veren Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yeni itfaiye binası toplantı salonunda ilk eğitimini Off Road gözcü ve gözetmenlerine verdi. 

Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdür Vekili Mehmet Gökçü tarafından verilen eğitime katılan gözcü ve gözetmenlere önce slayt eşliğinde yangına ilk müdahale yandın anında yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler verilirken, daha sonra ise dışarıda yangın tüpünün kullanımı pratik olarak gösterildi.

İtfaiye Hizmet binasına hayran kaldıklarını ifade eden Gözcü ve Gözetmenler, ilgi ve alakalarından dolayı başta Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer olmak üzere tüm itfaiye personeline teşekkür ediyoruz.

Burada aldığımız bilgiler doğrultusunda Şampiyonada olası yangınlara nasıl müdahale edileceğini öğrendik” diyerek görüşlerini ifade ettiler. Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ise; “ Safranbolu ve çevre ilçe ve köylerde çıkan yangın gibi olaylara çok kısa sürede müdahale eden, arama kurtarma çalışmalarında AFAD gibi kurumlara destek veren Safranbolu İtfaiye Müdürlüğümüz belirli periyotlar halinde eğitim ve seminerler de vermekte” dedi.

Müdürlüğün deneyimli personeli ve çok daha modern yeni binası ile olası kötü durumlara karşı her an hazır olduğunu kaydeden Ürkmezer; “Türkiye Off Road Şampiyonası 6. Yarış Karabük’te yarışacak olan tüm pilotlara kazasız bir şampiyona diliyor, müdürlüğümüz personeline kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Ürkmezer: Altyapı Kaynaklı Su Sorununu Asgariye İndireceğiz

Safranbolu’da Karasu hattında arıza kaynaklı meydana gelen su kesintisinin ardından Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Karasu isale hattında incelemelerde bulundu.


Safranbolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Yunus Kol ve su işleri personelinin Karasu hattındaki çalışmasına eşlik eden Ürkmezer, burada yetkililerden bilgi alırken, vatandaşların mağduriyetinin bir an evvel giderilmesi hususunda talimat verdi.


Vatandaşların su sıkıntısı yaşamamaları için var güçleri ile 7/24 çalıştıklarını kaydeden Ürkmezer; “ 2007 yılında DSİ tarafından Safranbolu Belediyesine teslim edilen hattın özellikle kaynak bölümlerinin zamanla aşındığını, bu aşınma sonucunda da bazı bölümlerde patlak verdiğini” söyledi.


Su kesintilerinin hatlarda meydana gelen arızalardan kaynaklandığını kaydeden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer; “ Kaynak azalması Hızar Kaynağını etkilerken altyapı arızası şehrin bütününü etkiliyor. Safranbolu’da maalesef kayıp- kaçak oranı çok yüksek. Ayrıca borularda yıpranma çok fazla. Arıza olduğuda suyu boşaltmamız gerekiyor. Bu uzun vadeli su sıkıntısı anlamına geliyor. Bu nedenle içerisinde hali hazırda su bulunan hatların kaynak tutması da zor oluyor. Bununla beraber akıllı kavşak çalışması devam ettiğinden dolayı bazı bölümler hafriyat altında. Ancak kavşak çalışması ile birlikte Su İşleri Müdürlüğümüzün de çalışmaları devam etmekte. Vatandaşlarımızın ekiplerimizin mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz çalışmalarına devam ettiklerini de bilmelerini isterim ” diye konuştu.


Su İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Safranbolu’nun geneline bu akşam itibari ile su verilmeye başlandığı ancak vatandaşlarımızın mağdur olmamaları adına arıza kaynaklı ve planlı olmayan kısa vadeli kesintilerin devam edebileceği bildirildi.

Belediye Bugün Ne Yapıyor?


2018

ETKİNLİKLER

6-8 EYLÜL ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİBİLGİ