Aranacak kelimeleri giriniz:

Ürkmezer, Akçasu Bölgemizi Turizme Kazandıracağız

Kayıt Tarihi : 29 Ağustos 2017 Bu haber 374 defa okundu

Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, beraberinde Kaymakamlık ve Belediye Birim Amirleri ile birlikte Safranbolu Belediyesi tarafından projelendirilen, BAKKA (Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı) desteği ile yapılacak olan Akçasu Kanyonu Proje Sahasını gezdi.
 
Proje hakkında  bilgiler alan Ürkmezer 2018 yılı başlarında bitirilmesi planlanan proje ile Safranbolu Turizminde bir açılım sağlamakla birlikte Akçasu alanının korunmasını da hedeflediklerini ve bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın da en iyi hizmeti almasını sağlamak istediklerini ifade etti.
 
Bu bölgeyi de Safranbolu turizmine kazandırmak istediklerinin altını çizen Ürkmezer, " Akçasu'yu İnşallah başta dere ıslahı olmak üzere yine etrafındaki peyzaj uygulamaları ile yürüyüş parkurlarıyla Safranbolu turizminin bir parçası haline getirmek için kolları sıvamış bulunmaktayız. Tüm gayretimiz gelecek nesillere çok daha güzel, daha yaşanılır bir Safranbolu bırakmak. Bunun içinde gerek Kaymakamlık gerekse Belediyenin tüm ekipleri ile var gücümüzle çalışmaktayız" dedi.
 
Ürkmezer projenin 2018 yılı başlarında tamamlanmasını hedeflediklerini, Akçasu'nun Safranbolu turizmine çok büyük katkı sağlayacağına inandığını sözlerine ekledi.


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi