Aranacak kelimeleri giriniz:

Safranbolu'da 'Drone' Destekli Trafik Denetimi

Kayıt Tarihi : 05 Eylül 2017 Bu haber 353 defa okundu

Safranbolu’da trafik ekipleri arife günü 'drone' destekli trafik denetimi yapıp sürücülere lokum ikram ederek bayramlarını kutladı.

,
Trafik ekipleri, tarihi ilçenin giriş noktalarından biri olan Karayolları 153'üncü Şube Şefliği önünde 'drone' destekli trafik denetimi yaptı. Araç yoğunluğunun olduğu güzergah havadan izlendi. Sürücüler durdurularak gerekli kontroller ve uyarılar yapıldı. Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer de denetimde hazır bulunarak ekiplerin durdurduğu sürücülerle sohbet etti ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyardıktan sonra lokum ikram etti.


Ürkmezer, bayram öncesi emniyet ve jandarma ekiplerinin kentin değişik noktalarında asayiş ve trafik yönünden denetlemelerde bulunduğunu söyledi.

Amaçlarının sürücüleri, bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve kuralları tekrar hatırlatmak olduğunu belirten Ürkmezer şöyle konuştu:


"Kentimize gelen yerli ve yabancı vatandaşların aileleri ile birlikte sağ salim bayramı huzurlu bir şekilde geçirmesi için tüm emniyet, asayiş ve sağlık ekiplerimiz 24 saat esası ile çalışmaya devam ediyor. Emniyet ve Jandarma ekiplerimiz ilçemizin değişik noktalarında asayiş ve trafik uygulamalarını sürdürüyor. Bugün ekiplerimiz ayrıca drone cihazını da kullanarak ışık ihlallerinin önüne geçmek, hem de ilçenin girişinde buraya gelen vatandaşlara kuralları hatırlatmak, trafik bilincini tekrardan hatırlatmak adına uygulama yapıyor. İçişleri Bakanlığımızın önderliğinde temel noktamız 'frene değil kurala güven.' Buraya gelen bütün vatandaşlarımıza bunları hatırlatıyoruz."


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi