Safranbolu Sakini


Hava Durumu


Kuruluş Yılı


Dekar Safran Tarımı

E-BELEDİYE

Belediyemizin E-Belediye sayfasına ulaşmak ve sorgulama yapmak için tıklayınız

BEYAZ MASA

Belediyemize olan taleplerinizi beyaz masa formunu doldurarak bize ulaştırın

CANLI DESTEK

09:00 – 18:00 saatleri arasında canlı destek hizmetinden yararlanabilirsiniz

AMACIMIZ

“Adının bile bir marka olduğu, Osmanlıdan günümüze bozulmadan gelebilen ve ülkemizin nadide kentlerinden birisi olan Safranbolu’ya hizmet etmek, Safranbolu’yu gelecek nesillere geçmişten adığımız gibi emanet etmek ve daha yaşanılır bir kent haline getirmek için çalışmaktır”...

Dr. Fatih Ürkmezer

Belediye Başkanı

Ürkmezer, ‘Sorunları İstişare İçerisinde Çözüme Kavuşturuyoruz’

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in talimatları ile başlayan ve her hafta gerçekleştirilen Halk Günü Toplantıları devam ediyor.

Toplantıya Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in yanı sıra Kaymakamlık ve Belediye Birim Müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye meclis salonunda gerçekleşen toplantıda, vatandaşların çeşitli konularda istek, şikayet ve taleplerini dinleyen Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, sorunların çözümü konusunda notlar alarak beraberindeki birim amirlerine talimatlar verdi.

Makamların gelip geçici olduğunu, önemli olanın ise millete hizmet etmek olduğunu belirten Ürkmezer; ’’ Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmayı çalışıyoruz, onların rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamaları bizim için önemli ve değerlidir. Bizler devletimizin emrinde, milletimizin hizmetindeyiz. Halkımızla her hafta buluşup birebir sorunları dinliyoruz, devletimizin imkanları dahilinde sıkıntıları gidermek için elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz. Halkımızla istişare içerisinde sorunları  çözüme kavuşturmaya gayret gösteriyoruz “ dedi.

Toplantının sonunda Barış Mahalle Muhtarı Şahin Yavuz, Safranbolu’da gerçekleştirdiği çalışmalardan ve vatandaşlara olan yakın ilgisinden dolayı Ürkmezer’e teşekkür ederek çiçek takdim etti. 

Vatandaşlar Sorunlarının dinlenmesinden duydukları memnuniyeti belirtirken, toplantı sonrası Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’e teşekkür ettiler.

Çocuklar Fidanlarla Büyüyor

Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Safranbolu’da düzenlenen etkinlikte minik öğrenciler yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Orman İşletme Müdürü Sema Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Hasan Doğan Sevgi Evleri Müdürü Mustafa Tosunoğlu, öğrenciler ve sevgi evlerinde destek gören çocukların katıldığı program öğrencilerin söylediği orman ve fidan sevgisini anlatan şarkı ile başladı.

Çanta, kalemlik ve çeşitli ikramların yapıldığı çocuklarla yakından ilgilenen Safranbolu kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer; “ Bizim inancımız gereği, doğaya, çevreye saygı duymakla kendimizi mükellef sayıyoruz. İçinde yetiştiğimiz millette bu kültüre haiz bir millet. Atalarımız bulundukları her alanı yeşillendirmeye çaba göstermiştir.

Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Atatürk Orman Çiftliğini' kurarak ağaçlandırma ve fidan dikmeye ne kadar önem verdiğini göstermiştir. Son 15 yılda milyarlarca fidanı toprakla buluşturduk. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde 2018-2023 Fidanlar Toprakla Buluşuyor Projesi kapsamında bizlerde Safranbolu’muzda fidanları toprakla buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Çocuklarımızı da böylesi ilgili oldukları için tebrik ediyorum” dedi.  Konuşmanın ardından, Ürkmezer ve beraberindekiler çocuklarla birlikte yüzlerce fidanın dikimine geçti. 

Ürkmezer, Yaşlı Büyüklerimizle Bir Araya Geldi

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri kapsamında SAKEM’de verdiği bir yemekte Huzur Evi sakinleri ile bir araya geldi.

Uzman Diyetisyen Hilal Doğan eşliğinde Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi mutfağında ve yine SAKEM tarafından yetiştirilen ürünlerden oluşan menü yaşlılarımızdan tam not aldı. Huzurevi sakinleri ile tek tek ilgilenen ve uzun süre sohbet eden Ürkmezer yemek sonrası yaptığı açıklamada, “ Yaşlılara Saygı Haftası münasebeti ile Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü işbirliği ile bir yemek programı tertip ettik.

Buradaki amaç sadece yaşlılarla yemek yemek değil, İlçe Sağlık Müdürlüğümüze bağlı diyetisyenimiz var. Kendisi SAKEM vasıtası ile sağlıklı beslenme eğitimleri vermeye devam ediyor. Bu nedenle hem yaşlılarımız bilgilendirmek hem de Üniversitemizde Yaşlı Bakımı ile ilgili eğitim alan öğrencilerimiz de var. Onları da büyüklerimizle buluşturduk” dedi.

Yapılan menünün tamamıyla doğal ürünlerden ve SAKEM seralarında yetiştirilen ürünlerden oluştuğunu kaydeden Ürkmezer; “ Yaşlılarımıza ve çocuklarımıza daha fazla özen ve itina gösteriyoruz. Çünkü bu iki kesim kendisine çok fazla bakabilme yetisine haiz değil.

Baktığınızda zaten Devletimiz yaşlılarımıza iyi bir şekilde bakılması için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Burada bulunan yaşlılarımız da gerek Karabük’teki huzur evinde gerekse Yazıköyde ki tesislerden çok memnun olduklarını bizlere iletiyorlar.

Yine sadece huzur evlerinde değil ailesi ile yaşayan yaşlılarımızın da özellikle sağlık ile ilgili ihtiyaçlarında devletimizin son yıllarda gerçekleştirdiği çalışmalarda göz önünde. Buna bizlerde Kaymakamlık ve Belediye olarak destek vermeye gayret gösteriyoruz. Ben bu vesile ile bizlere bu kadar güzel bir ülke bırakan tüm büyüklerimize şükranlarımı sunuyor, her birine sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum” diye konuştu.

Safranbolu’da Yaşlılardan Örnek Davranış

Dünya Ormancılık Haftası ve Yaşlılar Haftası nedeni ile Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte 1300 fidan toprakla buluştu.

Safranbolu Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Bartın yolu taş ocağı yanında geçtiğimiz yıl oluşturulan hatıra ormanında gerçekleştirilen programa Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, eşi Miray Ürkmezer, Safranbolu Orman İşletme Müdürü Sema Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Şehit aileleri, Huzur evi sakinleri ile SAKEM Bünyesinde kurslara devam eden büyüklerimiz katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Safranbolu Orman İşletme Müdürü Sema Altunay, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer tarafından ismi konulan Çocuklar ve Fidanlar Büyüyor projesi kapsamında binlerce fidanın dikildiğini hatırlatarak, “ Bugün 1300 adet fidan toprakla buluşacak. Torunlarımıza emanet edeceğimiz bu fidanlar için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, ellerinizden öpüyorum” dedi.

Geçtiğimiz yıl dikilen 11.000 fidanının iyi durumda olduklarını görmenin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer; “ Malumunuz tüm yurtta her öğrenciye yönelik bir fidan dikme projesi hayata geçirildi. Şöyle bir baktığımızda son 15 yıl – 20 yılda Türkiye’de milyarlarca fidan dikildiğini görüyoruz. Bizler Karabük ve Safranbolu olarak Türkiye’nin en yüksek ormanlık alanına sahip ilinde yaşıyoruz ve çok şanslıyız. Çünkü Karabük yeşil anlamında bir cennet” diye konuştu.

Orman Genel Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğünün fidan dikimlerine devam ettiğini kaydeden Ürkmezer; “Bizlerde kaymakamlık ve belediye olarak destek vermeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl toplamda 17.000’in üzerinde fidan diktik. Yine malumunuz geçtiğimiz hafta hem Orman hem de Yaşlılar Haftası idi. Peygamber efendimizin söylediği gibi ‘ Kıyamet Kopacağını Bilsen Dahi Fidan Dik’ diye. Tabii ki hangimizin o ağaçların altında gölgeleneceğini bilemiyoruz. Ancak amaç şu: Yaptığımız her işte bizden sonra gelecek kuşaklara daha iyi bir Safranbolu, Daha iyi bir Karabük, daha iyi bir Türkiye bırakmak için çalışıyoruz. Gençlerimizi, çocuklarımızı daha iyiye ve güzele yönlendirmek için tüm kurumlarımızla var gücümüzle çalışıyoruz. Bu vesile burada olduğunuz için teşekkür ediyor,  sizlere sağlıklı, güzel bir ömür diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından Programa katılanlar 1300 fidanı toprakla buluşturdu.

Etkinliğin ardından programa katılan yaşlılarımıza çeşitli ikramlar yapıldı.

Tokatıl Köyü Muhtarı Şevki Alper, Ürkmezer ailesine el yapımı baston takdim ederken, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer tarafından yaşlılarımıza Kuranı Kerim ve Türk Bayrağı hediye edildi.       

Belediye Bugün Ne Yapıyor?


2018

ETKİNLİKLER