Safranbolu Sakini


Hava Durumu


Kuruluş Yılı


Dekar Safran Tarımı

E-BELEDİYE

Belediyemizin E-Belediye sayfasına ulaşmak ve sorgulama yapmak için tıklayınız

BEYAZ MASA

Belediyemize olan taleplerinizi beyaz masa formunu doldurarak bize ulaştırın

CANLI DESTEK

09:00 – 18:00 saatleri arasında canlı destek hizmetinden yararlanabilirsiniz

AMACIMIZ

“Adının bile bir marka olduğu, Osmanlıdan günümüze bozulmadan gelebilen ve ülkemizin nadide kentlerinden birisi olan Safranbolu’ya hizmet etmek, Safranbolu’yu gelecek nesillere geçmişten adığımız gibi emanet etmek ve daha yaşanılır bir kent haline getirmek için çalışmaktır”...

Dr. Fatih Ürkmezer

Belediye Başkanı

Kanuni Ortaokulunda Edebiyat Sokağı Açıldı

Safranbolu Kanuni Ortaokulu tarafından gerçekleştirilen çalışma neticesinde kütüphane ve bilgisayar bölümünden, ders çalışma alanlarına kadar öğrencilerin faydalanabilmesi için yapılan Edebiyat Sokağı, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in katılımı ile açıldı.               

                                                                                                                                                                                         Açılışa Ürkmezer’in yanı Sıra İlçe Emniyet Müdürü Osman Gül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, İlçe Müftüsü İsmail Temur, Karabük Orman İşletme Müdürü Rıfat Ataş, Türk Kızılay’ı Safranbolu Şube Başkanı İhsan Topaloğlu, Okul Müdürü İbrahim Sezer, veliler ve öğrenciler katıldı.                   

                                                                                                                                                                                       Okul ve açılışı gerçekleştirilen Edebiyat Sokağı hakkında bilgiler veren Okul Müdürü İbrahim Sezer, Öğrencilerimizin hem bilgi hem sosyal yönden faydalanabilecekleri güzel bir alanın açılışını gerçekleştiriyoruz. Edebiyat Sokağında kütüphane, sergiler, dinlenme alanı, ders çalışma alanı, ping pong masası gibi bölümler bulunmakta. Ben eğitimden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer beyefendi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.                                     

                                                                                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ise yaptığı konuşmada, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim anlamında okullarımızın daha nitelikli hale gelmesi, aynı zamanda öğrencilerimizin bilgi, yetenek ve yeterliliklerini en üst düzeye taşıma adına eğitimin sadece sınıflarla değil her yerde olduğunu göstermek için okullarımızda bazı alanları aktif hale getirmeye çalışıyoruz. Bu okulumuzda da bunu görüyoruz. Koridorlarından diğer alanlarına kadar eğitici alanlar haline geldiğini görüyoruz. Bu çalışmaların yaygınlaştırılmasında verdiği desteklerden dolayı başta Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Sayın Dr. Fatih Ürkmezer beyefendi olmak üzere okul idarelerimize, öğretmenlerimize, velilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.                 

                                                                                                                                                                                     Yaklaşık 18 aydır Safranbolu’da görev yaptığını ve çeşitli vesilelerle okullarımıza gittiğimizde böylesi çalışmaları görmenin kendilerini ziyadesi ile mutlu ettiğini ifade eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer; “ Safranbolu fiziki imkânlar olarak Türkiye’nin pek çok yerinden daha iyi durumda. Bakınız daha dün birkaç köy okulumuzu ziyaret ettik. Oralarda hem fiziki anlamda hem de Devletimizin yaptığı yatırımlar anlamında çok güzel şeyler gördük. İnşallah okulumuzun asıl olan binası ihaleye çıkıldı. Çok yakında çocuklarımızın eğitimine açılacak. Bununla birlikte alt yapı anlamında bütün yatırımlar devam ediyor. Valilik, Kaymakamlık, Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okul İdareleri elbette ki elini taşın altına koyuyor. Ancak öğretmen arkadaşlarımızdan öğrencilerimize, olamazsa olmaz okul aile birliklerinden yani ailelerden destek almadan biz nerede görev yaparsak yapalım  eğitimi daha ileriye götürme noktasında bir başarı sağlamamız imkansız. O nedenle bu gün burada Milli Eğitim, Okul İdaresi, Öğretmenler, veliler ve öğrencilerin elini taşın altına koymasından dolayı, çocukların eğitim hayatlarına kalite katıcı faaliyetler gerçekleştirilmesinden dolayı mutluluk duyuyorum. Birçok okulumuzda bu tür faaliyetler var. Bunlar barış ortamında, huzur ortamında, sevgi ortamında, birlik ve beraberlik ortamında olan şeyler. Tüm Safranbolu’da olduğu gibi Kanuni Orta okulumuzda da bunun olduğunu görmekten mutluluk duyuyorum” dedi.           

                                                                                                                                                                                    Kaymakamlık ve Belediye olarak Safranbolu’da eğitimi çok daha iyi yerlere getirmek için projeler üretmeye devam ettiklerini kaydeden Ürkmezer; Sadece başarı anlamında değil, çocuklarımız doğa ile, tarih ile kültürü ile iç içe olmaları için de projeler geliştirdiklerini, bunların devam edeceğini ve Kanuni Ortaokulunda açılan Edebiyat Sokağının hayırlı olmasını diledi.                  

                                                                                                                                                                            Konuşmanın ardından  kurdele kesimi gerçekleştirilirken, Ürkmeze ve beraberindeki heyet Edebiyat Sokağını gezdi.

Ekipler Kapı Kapı Dolaşıyor

Vatandaşların doğrudan görüşlerini, önerilerini, düşüncelerini, taleplerini ve ihtiyaçlarını yerinde almak üzere Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in talimatı ile hayata geçirilen Safranbolu Acil Destek Programı (SADEP) saha çalışmalarına devam ediyor.

Safranbolu Belediyesine bağlı Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren SADEP ekipleri, haftalık rota belirleme toplantısını Kültür Müdürü Zülfiye Özcan Eraslan koordinesinde gerçekleştirdi.


Safranbolu’da yaşayan vatandaşların kapıları tek tek çalınarak şikayet, öneri, istek ve beklentilerin dinlendiği proje devlet ve vatandaş arasındaki mesafeyi kaldırıyor.
SADEP projesi vatandaşı yakından tanımak, sorun, şikayet ve önerilerini almak üzere hayata geçirilen, Safranbolu’da yaşayanların yaşam standartlarının belirlendiği, mağdur vatandaşların tespit edildiği bir proje olduğunu belirten Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer şu sözlere yer verdi’’ Yaşadığımız şehrin halkını tanımakla başladığımız göreve kentte yaşayan vatandaşın ekonomik ve sosyal durumlarının tespit edileceği önemli projelerden birinin SADEP olduğunu söyleyebiliriz.


Ürkmezer’’Devlet kurumları vatandaşımızın uzağında değil bizim kapımız daima onlara açık fakat sıkıntıları hakkında nereye başvuru yapacaklarını bilmeyen vatandaşlarımız için başlattığımız proje tüm vatandaşlarımızın her konuda yardımına koşacak ve onlara rehberlik etmeye devam edecek’’şeklinde konuştu.

Film Gösterimlerine Yoğun İlgi

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in talimatı ile başlayan ve Safranbolu’daki tüm okulları kapsayan “Safranbolu’da Çocuklar Sinemayla Buluşuyor” projesi kapsamında film gösterimleri devam ediyor.


Bugün Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde gerçekleşen Ferdinand adlı animasyon film gösterimi Zati Ağar İlköğretim Okulu öğrencilerinin beğenisine sunuldu.


Sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen Safranbolu belediyesi özellikle gençlerin ve çocukların sosyal hayatın içinde yer almalarını sağlayan çeşitli projeler geliştiriyor. Safranbolu’da bulunan Okullarda belli aralıklarla düzenlenen film gösterimleri, daha önce sinemaya hiç gitmemiş öğrencilerin aynı zamanda kaynaşmanın en iyi yollarından olan toplu halde yapılan etkinliklerden çocukların faydalanmaları amaçlanıyor.


Toplu halde yapılan etkinliklerin çocuklar üzerinde olumlu etkileri olduğu bilinmekte ifadelerine yer veren Safranbolu Kaymakamı Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer çocuklar hem öğreniyor hem de sosyalleşiyor.’’ Safranbolu’da başlattığımız çeşitli projelerin asıl hedefi gençlerimiz ve çocuklarımız. Geleceği inşa ederken gençlere yatırım yapmanın öneminin bilinciyle onların çeşitli alanlarda bilgi sahibi olmalarının önünü açıyoruz. Bu tür etkinlikler hem eğlenceli hem de öğreticidir’’dedi.


Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Ekiplerinin organize ettiği film gösterimi çocukların büyük beğenisini kazandı. Ekipler Film öncesi öğrencilere mısır ve su ikramında bulundu.

Safranbolu Çiçeklerle Renkleniyor

Safranbolu Belediyesi, çevre düzenlemesi, peyzaj ve yeşil alan çalışmalarıyla Safranbolu’ya estetik bir kimlik kazandırmaya devam ediyor.


Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Park ve Bahçeler Amirliği ekipleri tarafından Safranbolu merkez ve Tarihi Çarşıda soğuk kış aylarına dayanıklı menekşe dikimine başlandı.


Safranbolu Belediyesi Park ve Bahçeler Amirliği ekipleri, kış mevsimi öncesi ilçe genelinde park, bahçe ve kaldırımlarda bulunan ağaçların budaması ve kışlık bakımlarını yapıyor. Ayrıca program dâhilinde belirlenen alanlarda ağaç dikim çalışmaları da devam ediyor. Yine bu kapsamda mevsimlik çiçekler toprakla buluşturulmaya devam edecek.


Peyzaj çalışmalarına yaz-kış ara vermeden devam ettiklerini belirten Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer; “ Safranbolu’nun güzel, yaşanabilir bir kent estetiğine sahip bir şehir olması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.


Ürkmezer “Safranbolu halkının ve kentimizi ziyaret eden misafirlerimizin huzuru ve memnuniyeti bizim için önemli. Çevreye ve doğaya verdiğimiz önemle yapılan her çalışma ve rötuş, şehrimize artı değer katmaktadır. Park ve Bahçeler Amirliğimize bağlı ekiplerimizce başlattığımız mevsimlik çiçek dikimi çalışmaları kapsamında binlerce mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirilecek. Ekiplerimiz ayrıca kış mevsimi öncesi park, bahçe ve yeşil alanlarımızda da çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Belediye Bugün Ne Yapıyor?


2018

ETKİNLİKLER

6-8 EYLÜL ULUSLARARASI ALTIN SAFRAN BELGESEL FİLM FESTİVALİBİLGİ