Aranacak kelimeleri giriniz:

Akçasu’da Çalışmalar Başladı

Kayıt Tarihi : 11 Eylül 2017 Bu haber 491 defa okundu

Safranbolu Belediyesi  tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2016 yılı Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında desteklenen ‘Akçasu Deresi Çevre Düzenleme Projesi’ çalışmaları start aldı.

Turizmde en çok merak edilen ve ziyaret edilmek istenen yerler arasında yerini her geçen gün daha da güçlendiren Safranbolu’da Belediye tarafından projelendirilen ve BAKKA tarafından desteklenen çalışmanın startı verildi. Safranbolu Belediyesi Fen İşleri  Müdürlüğü tarafından yürütülen ve  dere ıslahı ile başlayan çalışmayı çevre düzenlemesi takip edecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, Safranbolu’nun  güzel ve önemli bölgelerinden birisi olan Akçasu bölgemizi de inşallah kısa sürede Safranbolu turizmine kazandırmak istediklerini söyledi.

Dere tabanının temizlenmesi ile çalışmalara başlandığını kaydeden Ürkmezer; “ Buradaki dere tabanı temizlenerek taş döşeme işlemi gerçekleştirilecek. Daha sonra Çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları tamamlanacak. Dere üzerinde mevcut olan köprülerin asıllarına zarar vermeden restorasyonları da yapılacak. Yani kısaca Akçasu Mahallemiz Safranbolu’muzun turizmine hem katkı sağlayacak hem de görüntü olarak çok daha güzel bir duruma gelecek” dedi.

Ürkmezer, hali hazırda burada bulunan tarihi dokuyu zaten ziyaret eden turistlerin olduğunu ancak projenin tamamlanmasının ardından çok daha fazla yerli ve yabancı misafirin burayı ziyaret edeceğine, Safranbolu’nun turizmine renk katacağına inandığını ifade etti. 


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi