Aranacak kelimeleri giriniz:

Afrin Şehidimiz Akpınar’ı Son Yolculuğuna On Binler Uğurladı

Kayıt Tarihi : 08 Şubat 2018 Bu haber 374 defa okundu

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), PKK/KCK/PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarına yönelik olarak Afrin bölgesinde düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtının 19. gününde Afrin Bülbül güneybatısı ve El Maski civarında bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına yönelik terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen tanksavar ve havan saldırısında Şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar son yolculuğuna on binler tarafından uğurlandı.

Şehit haberi alınır alınmaz Safranbolu Belediyesi tarafından Şehidimizin Baba Ocağı önünde kurulan taziye çadırında sabaha kadar Kuran-ı Kerim okunurken taziyelerde burada kabul edildi. 
 
TSK'nın Afrin bölgesine düzenlediği operasyonda şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın naaşı Gaziantep’ten uçak ile Zonguldak Çaycuma Havaalanına oradan da karayolu ile Safranbolu'ya baba ocağına getirildi. İlçeye bağlı Emek Mahallesi’nde bulunan anne ve babasının yaşadığı apartmanın önüne getirilen şehidimizin naaşı, helallik alınmasının ardından Karabük Kent Meydanı’na getirildi. 

 
Karabük Kent Meydanında İkindi Namazına müteakip kılınan Cenaze Namazına Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Bartın Valisi Nusret Dirim, Kara Kuvvetleri Komutanlığında görevli Tuğgeneral Mustafa Üngör, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehidin yakınları ve on binlerce Karabüklü vatandaş katıldı.

 
Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılınan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar, Safranbolu Şehitliğinde toprağa verildi.


Kültürel Yayınlar

Safran Çiçeği

DEVAMINI OKU

Safran Lokumu

DEVAMINI OKU

Safranbolu Tarihi

DEVAMINI OKU

Tasarım / Yazılım Armina Yazılım
safranbolu, safranbolu belediyesi, Safranbolu Belediyesi Resmi Web Sitesi