Safranbolu Sakini


Hava Durumu


Kuruluş Yılı


Dekar Safran Tarımı

E-BELEDİYE

Belediyemizin E-Belediye sayfasına ulaşmak ve sorgulama yapmak için tıklayınız

Halk Masası

Belediyemize olan taleplerinizi halk masası formunu doldurarak bize ulaştırın

CANLI DESTEK

09:00 – 18:00 saatleri arasında canlı destek hizmetinden yararlanabilirsiniz

Mimar Elif KÖSE

Belediye Başkanı

Hayatın Her Alanında Vatandaşımızın Yanındayız

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin talimatı ile devam eden ve sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan, hastanede yatan hastaların periyodik olarak ziyaret edilmesine devam ediliyor.

Safranbolu Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen ve her hafta cuma günleri gerçekleştirilen ziyaretlerde hastaların ve hasta yakınlarının herhangi bir konuda desteğe ihtiyaçları olup olmadığı soruluyor.

Hasta ziyaretlerine yoğun iş temposundan fırsat buldukça katılan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “ Hayatın her alanında vatandaşın yanında olmaya çalıştıklarını “ söyledi.

İnsanların en hassas olduğu anlar olan hastalık sürecinde, doğum sonrası ve yakınını kaybedenlerin duygusal anlamda bizleri yanlarında görmekten memnun olduklarını gözlediklerini belirten Başkan Köse; “ Vatandaşımızın yanında olmayı amaçladığımız çeşitli projeler arasında yer alan hasta ziyaretlerimize vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu hissettirmek, onlara bir nebze olsun moral verebilmek adına devam edeceğiz” dedi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri ziyaretler esnasında hastalara, hastanede ihtiyaç duyulabilecekleri bazı ihtiyaç malzemeleri veriyor.

UNESCO İle 25. Yıl Konseri

Dünya Miras Kenti Safranbolu’muzun UNESCO’ya dahil oluşunun 25. Yılı münasebeti ile

Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi Prof. Dr. Sadettin Ökten Konferans Salonunda Şef Pınar Çanakçı yönetiminde,  Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü Çok Sesli Korosu tarafından bir konser verilecek.

 Saat 20.00’da başlayacak olan Konsere tüm halkımız davetlidir.

Doğanın Pili Bitmesin

Safranbolu Belediyesi, çevre temizliğine katkı sağlamak amacıyla atık pilleri toplamaya devam ediyor.

Çevre temizliğine katkı sağlamak ve pil atıklarını doğaya atılmasını önlemek amacıyla Safranbolu Belediyesi Başkanı Elif Köse’nin talimatı ile atık pillerin toplanması için başlatılan ‘Doğanın Pili Bitmesin’ adlı proje devam ediyor.

Temiz bir çevre ve doğa için belediye olarak tüm çabayı gösterdiklerini söyleyen Başkan Köse; “Dünya miras listesinde yer alan bir ilçeyiz ve korumanın başkentiyiz. Geçmişi geleceğimize taşıdığımız, somut ve soyut mirasımızı koruduğumuz kadar, çevreyi ve doğayı da temiz tutmalıyız.

Bilindiği üzere pillerin insan sağlığına ve çevreye çok büyük zararları vardır. Piller cıvadan kurşuna, çinkodan lityuma, kadar çok sayıda kimyasal maddeden üretilir. Bu pillerin gelişigüzel çöplere atılması, doğrudan veya dolaylı olarak alıcı ortama verilmesi çevre açısından büyük tehlikeler yaratır. Bu nedenle atık pilleri lütfen toplama kutularına atalım. Hem temiz bir çevre ve sağlığımız için hem de gelecek kuşaklara güzel bir kent bırakarak örnek olmak için” dedi.

Atık piller Safranbolu Belediyesi, Zabıta Noktası ve SAKEM Şubelerinde toplanmaya devam ediyor.

Başkan Köse’den Akülü Sandalye

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu’da ikamet eden Ali Osman Oğuz isimli engelli bir vatandaşı ziyaret ederek akülü sandalye hediye etti.

Başkan Köse’ye teşekkür eden Oğuz, “Başkanımız ve ekibine bizleri hatırladıkları ve yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Oğuz ailesi ile uzun süre sohbet eden Başkan Köse ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, belediye olarak her zaman engelli vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Herkesin birer engelli adayı olduğunu hatırlatan Başkan Köse; “ Safranbolu Belediyesi olarak engelli kardeşlerimiz için projeler üretmeye, onların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik çalışmalarla topluma kazandırmaya gayret gösteriyoruz. Ben sıcak ve samimi misafirperverliklerinden dolayı Ali Osman Oğuz beye ve ailesine teşekkür ediyor geçmiş olsun diliyorum” dedi.

Belediye Bugün Ne Yapıyor?